Lispol
 
 
. . .
Nasza oferta

 

Nasza oferta
 
 
 
Nasza oferta

Bezpieczniki

Szklana rurka i drucik ...

 
2022-03-21
Bezpieczniki Szklana rurka i drucik - bezpiecznik topikowy ...


Element ten składa się z dwóch blaszek, będących dalej wyprowadzeniami; ze szklanej rurki (czasami ceramicznej) będącej obudową ważniejszej części znajdującej się w środku i właśnie znajdującej się wewnątrz czynnej części bezpiecznika, jaką jest cieniutki metalowy drucik.

Drucik znajdujący się wewnątrz elementu stanowi dla prądu elektrycznego zwarcie. Mały przekrój tego przewodnika jednak sprawia, że jest on bardzo czuły na przepływ większego prądu i podczas przepływu prądu o wartości większej, niż założona, drucik ten przepala się i zaczyna stanowić przerwę w obwodzie prądu elektrycznego. Taki właśnie jest cel bezpiecznika!

Bezpiecznik ma stanowić zabezpieczenie urządzeń, instalacji i obwodów elektrycznych i elektronicznych przed skutkami przepływu zbyt wysokiego prądu poprzez odłączenie zasilania w momencie przeciążenia lub zwarcia.

Istnieje wiele standardów wartości znamionowego prądu czy rozmiarów bezpieczników. Istotną cechą bezpieczników jest też ich charakterystyka czasowa (zwłoka). Niektóre bezpieczniki bowiem przepalają się natychmiastowo po przekroczeniu znamionowego prądu (szybkie - F), a inne potrzebują dłuższego poboru większego prądu, żeby zadziałać (zwłoczne - T).

Bez względu na to jaki bezpiecznik uszkodził się w Państwa urządzeniu, mogą Państwo skorzystać z oferty sklepu Lispol, w której znajduje się mnóstwo bezpieczników (kliknij) o różnych rozmiarach, parametrach czy zastosowaniach!

Zapraszamy do zakupów!