Lispol
 
 
. . .
Nasza oferta

 

Nasza oferta
 
 
 
Nasza oferta

Arduino jako element elektroniki precyzyjnej

Blog

 
Arduino jako element elektroniki precyzyjnej

Każdy, kto interesuje się elektroniką lub dopiero zaczyna przygodę programisty, na pewno słyszał o Arduino. To firma dobrze znana majsterkowiczom, którzy próbują swoich sił w budowaniu prostych, a czasami nawet bardziej skomplikowanych konstrukcji elektronicznych. Jest to platforma dla systemów wbudowanych pozwalająca między innymi obsługiwać zewnętrzne urządzenia takie jak czujniki, sterowniki silników, czy wyświetlacze. Znajduje zastosowanie także w elektronice precyzyjnej. Do czego można wykorzystać Arduino?


Arduino oferuje wiele możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych elektroników i programistów. Dzięki prostemu systemowi, technicy zaoszczędzą mnóstwo czasu i nerwów podczas konfiguracji programów, parowaniu połączeń i instalacji sterowników. Zestaw startowy dla początkujących można kupić w każdym dobrym sklepie elektronicznym. Jeżeli chcemy bardziej wykorzystać możliwości modułów Arduino, istnieje możliwość zakupu dodatkowych modułów, które pozwalają na konstruowanie jeszcze bardziej skomplikowanych konstrukcji.


Dla początkujących programistów i elektroników najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie sprzęt Arduino Uno, czyli sztandarowa i najpopularniejsza wersja modułu. Do dobry wybór do stosunkowo prostych i niewielkich projektów, w sam raz na początek. Warto zaznaczyć, że w internecie jest wiele poradników i szkoleń z programowania, dzięki czemu szybko można przyswoić podstawową wiedzę. Każdy moduł to tak naprawdę mały komputer zamknięty w pojedynczym chipie. Jest energooszczędny, a bateria wytrzymuje wiele dni. Potrafi wszystko, co kiedyś komputery do użytku domowego, a nawet więcej. Moduł ma ogromną moc obliczeniową, która w błyskawiczny sposób wykonuje niezliczone obliczenia.